پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > نشست نمایندگی های خارج از کشور مرکز همکاری های تحول و پیشرفت، با رییس کارگروه کشاورزی و مجری طرح شبکه شمس


  چاپ        ارسال به دوست

طی رویدادی در ساختمان ستاد توسعه زیست فناوری برگزار گردید

نشست نمایندگی های خارج از کشور مرکز همکاری های تحول و پیشرفت، با رییس کارگروه کشاورزی و مجری طرح شبکه شمس

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه زیست فناوری دکتر ملبوبی هدف از برگزاری این نشست را استفاده از تجربیات مفید نمونه های مشابه شبکه محصول سالم در خارج از کشور دانست و افزود: مشکلی که در سطح جامعه داریم این است که محصولات کشاورزی از لحاظ سلامت کنترل نمی شوند و به همین دلیل استفاده از فناوری های زیستی برای ارتقاء میزان تولید و سلامت آن ها خیلی رونق ندارد.
وی افزود: ستاد توسعه زیست فناوری به شرکت های تولید محصول سالم کمک می کند و آن ها را در قالب یک شبکه ای به نام شبکه محصول سالم متحد می کند.
رئیس کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری با تاکید بر اهمیت پایش در محصولات کشاورزی افزوذ: ما به واسطه شرکت های خصوصی بازرسی، از تولید نهاده های کشاورزی تا تولید محصول کشاورزی را پایش می کنیم. هم چنین شرکت های بازرسی برای حفظ اعتبار خودشان اجازه نمی دهند خطایی رخ دهد.اگر این شرکت ها معتبر نباشند جایی در این شبکه ندارند.
وی ادامه داد: در شبکه ساز و کارهایی وجود دارد از جمله اینکه مستنداتی که شرکت های تولید کننده ارائه میکنند،توسط شبکه بازنگری و راستی آزمایی می شود و بعد در وبسایتی قرار میگیرد که مصرف کننده با اسکن کردن یک کد میتواند به آن دسترسی پیدا کند.

دکتر ملبوبی در آخر تاکید کرد:شبکه محصول سالم تا پایان امسال کامل می شود و وارد عمل می شود و مردم می توانند از خدمات شبکه استفاده کنند.

 


١٠:٣٠ - 1397/05/11    /    شماره : ٣٦٤٨٣    /    تعداد نمایش : ٢٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir