پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > توسعه همکاری ایران و عمان در حوزه‌های مختلف علم و فناوری


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه همکاری ایران و عمان در حوزه‌های مختلف علم و فناوری

 در نشست دیدار علی مرتضی بی‌رنگ قائم مقام معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری با دکتر الربیعی مدیرکل حوزه دارویی وزارت بهداشت عمان بر توسعه همکاری علمی و فناوری ایران و عمان تاکید شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی‌مرتضی بی‌رنگ قائم مقام معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری در نشست دیدار با دکتر الربیعی مدیرکل حوزه دارویی وزارت بهداشت عمان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های معاونت علمی در زمینه توسعه علم و فناوری اظهار کرد: یکی از اولویت های معاونت علمی در چند سال اخیر حمایت و توسعه شرکت های دانش بنیان بوده‌است. البته "توسعه شتاب دهنده ها"، "مراکز نوآوری" و "حمایت از توسعه کسب و کار بین‌المللی شرکت های دانش بنیان" نیز از دیگر اقداماتی است که در معاونت علمی پیگیری می شود.

وی ادامه داد: طی 5 سال گذشته، تعاملات سازنده‌ای بین ایران و عمان در حوزه‌های مختلف علم و فناوری آغاز‌ و مدل‌های همکاری عملیاتی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شورای تحقیقات عمان تعریف شد.
بی رنگ همچنین بیان کرد: قرابت جغرافیایی، فرهنگی و سیاسی دو کشور فرصتی را برای ما و طرف‌های عمانی فراهم کرده‌است تا با سیاست‌های مناسب، پیوندهای عمیق‌تر و موثرتری بین مراکز تحقیقاتی و بخش خصوصی فعال در حوزه فناوری ایجاد کنیم. دعوت برای حضور شرکت‌ها و موسسات تحقیقاتی دو کشور برای بازدید و آشنایی با زیرساخت‌های فناورانه و بازار ایران و عمان، قدم موثری در این مسیر خواهد بود.

 در ادامه این دیدار، دکتر الربیعی، مدیرکل حوزه دارویی وزارت بهداشت عمان، ضمن ابراز تشکر از دعوت و تنظیم این ملاقات، آشنایی و بازدید از دستاوردهای فناورانه ایران در حوزه سلامت را فرصتی برای توسعه همکاری‌های فناورانه عمان با کشورمان اعلام کرد. وی با اشاره به توافقات اولیه برای تسهیل فرآیند ثبت و بازاریابی داروها و فراورده‌های زیستی ایران در عمان، مزایای حضور در بازار عمان و صادرات مجدد از این کشور به سایر کشورهای منطقه و حوزه خلیج فارس را برشمرد.
همچنین هیات علم و فناوری عمان طی سفر اخیر خود به ایران، از پارک فناوری پردیس و شرکت سیناژن نیز بازدید کردند.

 


٠٩:٠٠ - 1396/11/24    /    شماره : ٣١٨٢٤    /    تعداد نمایش : ١٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir