پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > ایجاد تحول در انتقال فناوری‌ها به مناطق تولید گرد و غبار


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی صورت می‌گیرد؛

ایجاد تحول در انتقال فناوری‌ها به مناطق تولید گرد و غبار

یکی از اولویت های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ایجاد تحول در انتقال فناوری‌ها به مناطق تولید گرد و غبار است که برای اجرایی شدن این طرح، برنامه های مختلفی تعریف کرده اند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر اساس گزارش ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، عملیات زیر ساختی شورورزی (ساخت استخرهای پرورش میگو و آرتمیا در سطح بالغ بر 7 هکتار) در قالب همکاری ستاد، صندوق توسعه زیست فناوری، موسسه جهاد نصر، سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و مرکز ملی تحقیقات شوری کشور رو به اتمام است.
در این گزارش آمده است؛ تولید بذر و نهال مورد نیاز مطابق با شرایط آب و خاک شور در کانون بحرانی تولید گرد و غبار برای انتقال به عرصه انجام شده است.
با شروع عملیات «انتقال آب به کانون تولید گرد و غبار»، «تسطیح اراضی و آبشویی در قالب اجرای طرح پایلوت شورورزی» و «آبگیری اسخرها و کشت انواع گیاهان از جمله کوشیا، پانیکوم، کینوا(خاویار گیاهی) ،سالیکورنیا (نمک سبز)، گز بومی، اکالیپتوس و غیره» تحول اساسی در انتقال انواع فناوری ها و در ادامه توسعه آن در مناطق تولید گرد و غبار و محل های برداشت ایجاد خواهد شد.


٠٨:٣٧ - 1396/09/26    /    شماره : ٢٩٧٨١    /    تعداد نمایش : ٥٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir