پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > *سید عباس شجاع‌الساداتی


  چاپ        ارسال به دوست

طرح توجیهی رشد صنعت تخمیر تدوین می‌شود

*سید عباس شجاع‌الساداتی

 در حال حاضر در دنیا به صنعت تخمیری توجه زیادی می‌شود و این صنعت رشد قابل توجهی داشته است؛ اما در ایران این صنعت رشد خوبی نداشته که باید با برنامه‌ریزی‌های درست و بجا به جایگاه واقعی ایران در این زمینه دست یابیم. برنامه افق 1404 تدوین شده و در این برنامه تمامی اهداف برای دسترسی ایران به رشد مناسب در صنعت تخمیری تعیین شده است. یکی از برنامه‌های در نظر گرفته شده در این حوزه، تشویق و ترغیب شرکت های دانش‌بنیان به سرمایه‌گذاری در صنعت تخمیری و بازگرداندن شرکت‌ها و کارخانجات تعطیل شده این حوزه است.

تحقیقات مختلفی در زمینه توسعه صنعت تخمیری انجام داده ایم تا هم وضعیت فعلی کشور در حوزه صنعت تخمیری را مشخص کنیم و هم اینکه بررسی کنیم برای بالا بردن سهم ایران در بازار جهانی این صنعت چه اقداماتی باید انجام دهیم.

رشد این صنعت نسبت به دیگر صنایع کمی مشکل‌تر است؛ زیرا صنایع با تکنولوژی بالا در کشور با دشواری بیشتری رشد می‌کنند به همین دلیل قصد داریم با مطالعه دقیق بر روی صنایع دیگری که در کشور شکل گرفته است، دلایل شکست یا پیشرفت آنها را بررسی کنیم و از این تجربیات به خوبی بهره ببریم.

در زمینه رشد صنایع تخمیری اگر بخواهیم اهداف ستاد توسعه زیست فناوری را برآورده کنیم باید سهم ایران در این صنعت را به 9 میلیارد دلار برسانیم که این موضوع با رشد 9 درصدی صنعت تخمیر امکانپذیر می‌شود.

*دبیر کارگروه صنایع تخمیری ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی

 

 


١١:٣٨ - 1396/07/05    /    شماره : ٢٧٦٢٥    /    تعداد نمایش : ٦٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir