پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > ترویج زیست‌فناوری تزریق ثروت به کشور


  چاپ        ارسال به دوست

ترویج زیست‌فناوری تزریق ثروت به کشور

منظور از ترويج زيست‌فناوري، فراهم کردن بستر فرهنگي مناسب و ارتقا سطح آگاهی جامعه و گروه‌های مرتبط با زيست‌فناوری با هدف تقويت زمينه‌هاي علمی- فرهنگي مورد نياز براي فعاليت هماهنگ و منسجم اين گروه‌ها است.

ارتباطات زيست‌فناوری شامل فرآيندهای  سازمان يافته برای تبادل اطلاعات  بين پژوهشگران، مراکز آموزشی- پژوهشی و بنگاه‌های خصوصی و دولتی فعال در زمينه زيست فناوری است.

گروه سرمايه انساني، آموزش و ترويج ستاد توسعه زيست فناوري وظيفه ترويج و اطلاع رساني عمومي در مورد علم، فناوري و صنعت زيست فناوري  را به عهده دارد كه اين مهم را از طريق برگزاري نمايشگاه، همايش، انتشارات، رسانه ها، شبكه سازي و ... اجرا مي کند.

 ايجاد شناخت نسبت به زيست فناوري و معرفي خدمات آن به جامعه، ايجاد پذيرش و جلب همکاري گروه‌هاي مختلف درگير در توسعه فناوري از جمله جلب مشارکت مديران سطح مختلف دولتي، جلب مشارکت سرمايه‌گذاران و کارآفرينان، فعال کردن ظرفيت هاي تحقيقاتي، علمي و صنعتي، جهت‌دهي به فعاليت ها در راستاي هماهنگي و چشاندن طعم پيشرفت و تقويت غرور ملي از جمله اهدافی است که در این حوزه پیگیری می کنیم.

 مخاطبان برنامه هاي اين گروه را مي توان در قالب پنج دستة كلي دانش آموزان، دانشجويان، متخصصين، مديران و عموم مردم تقسيم کرد كه به عنوان مصرف كننده و يا عضوي از چرخة توليد علم، فناوري و صنعت حضور دارند.

نياز به ترويج و آموزش يك نياز هميشگي است؛ بر اين اساس در برنامه هاي اين گروه متناسب با نوع مخاطب، از ابزارهاي مختلف بهره گرفته مى شود که موضوع برنامه هاي گروه به سه دسته تقسيم مي شود، آموزش پيش از دانشگاه، تشويق نهادهاي مروج زيست فناوري و  اطلاع رساني سياست ها، برنامه ه و فعاليت هاي كشور در زيست فناوري.

باشد که در حوزه ترویج زیست فناوری به عنوان یک علم نوین و ثروت‌زا در کشور به نحوی عمل کنیم که این علم و فناوری کارآمد را به جایگاه اصلی و واقعی آن برسانیم.

*دبیرگروه سرمایه انسانی،آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی

 

 


١٤:٣٥ - 1396/05/09    /    شماره : ٢٦٢٣٠    /    تعداد نمایش : ٦٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir