پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > فراخوان حمایت از طرح‌های زیست فناوری در حوزه صنایع تخمیری


  چاپ        ارسال به دوست

فراخوان حمایت از طرح‌های زیست فناوری در حوزه صنایع تخمیری

 ستاد توسعه زیست‌فناوری برای تحقق اهداف متعالی مندرج در سند چشم انداز نظام در افق 1404 ابلاغی مقام معظم رهبری، تحقق اهداف مندرج در سند ملی زیست‌فناوری مصوب هیئت وزیران در انطباق با نقشه جامع علمی کشور از طرح‌های مشتری گرا و کاربردی با موضوع تجهیزات حوزه زیست‌فناوری حمایت  می‌کند. 

  اهداف و اولویت‌ها

بهبود توليد فراورده هاي تخميري با استفاده از مهندسي متابوليك و زيست شناسي سامانه ها

 

اولویت انتخاب طرح‌ها

 

  •  طرح‌هایی که تامین30 درصد از هزینه های اجرای آن‌ها از سوی بخش خصوصی تضمین شود.
  •  طرح‌های توسعه ای ترویجی از اولویت برخوردارند.
  •  طرح‌هایی که توسط بخش خصوصی و دانش بنیان ارائه می شوند و تامین حداقل 40 درصد از هزینههای آن‌ها از سوی دستگاه اجرایی (پژوهشی و غیر پژوهشی) صورت بگیرد.
  •  طرح‌هایی که توسط بخش خصوصی و شرکتهای دانش بنیان ارایه شوند.

 

توجه: لازم به ذکر است حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری تنها معطوف طرح‌هایی خواهد شد که از طریق شرکت‌های دانش بنیان یا خصوصی ارائه گردند.

میزان و چگونگی حمایت‌ها

حمایتهای ستاد به صورت مشارکت حقوقی در شرکت پیشنهاددهنده طرح و متناسب با آورده مالی در طرح پیشنهادی خواهد بود. یعنی مجری باید بخشی از سهام خود را بر اساس توافق فیمابین و طبق قانون تجارت، به عامل مالی منتقل کند.

هم چنین در صورت عدم موفقیت طرح، وجهی به عنوان اقساط از مجری اخذ نخواهد شد و در صورت موفقیت، طرفین بر اساس میزان سهم مشارکت، منتفع خواهند شد.

چگونگی ارسال طرح‌ها

طرح‌ها می‌توانند در هر زمان و به صورت مستمر برای گروه پژوهش، زیرساخت و توسعه فناوری ستاد توسعه زیست فناوری به نشانی ایمیل research@biodc.isti.ir  ارسال شوند. طرح‌هایی که تا انتهای ماه دوم هر فصل (اردیبهشت، مرداد، آبان و بهمن) دریافت شوند تا پایان ماه سوم (خرداد، شهریور، آذر و اسفند) مورد ارزیابی و داوری قرار خواهند گرفت و نتایج به ارایه دهندگان طرح اعلام خواهد شد و بر روی سایت ستاد توسعه زیست‌فناوری به نشانی http://biodc.isti.ir قرار خواهد گرفت. فرمت خاص ارائه پیشنهاد طرح ها نیز از طریق همین سایت قابل دسترسی خواهد بود.

 برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22414190 (گروه پژوهش، زیرساخت و توسعه فناوری) تماس حاصل فرمایید.

دانلود فرم


١٢:٠٧ - 1394/04/30    /    شماره : ٧٤٣٣    /    تعداد نمایش : ٧٢٤٠


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/05/24 23:19
0
2
سلام ببخشید بنده طرحی در مورد آنزیم ضد سرطان دارم. چطور میتونم برای ستاد بفرستم؟؟؟
کاربر مهمان
1394/06/28 18:7
1
4
با عرض سلام و احترام، ستاد توسعه زيست فناوري هم مانند ساير ستادها بهتر است كه اين موارد را به دانشگاه ها و مراكز علمي و فناوري معتبر كشور به صورت رسمي اطلاع رساني نمايد تا امكان بهرمندي از حداكثر ظرفيت هاي ملي فراهم شود. بسياري از محققين كشور به سايت ستاد مراجعه نمي كنند و از اين فرصت ها بي اطلاع مي مانند.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir