پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > هر ویال داروی بیوتکنولوژی معادل 200 بشکه نفت ارزآوری دارد


  چاپ        ارسال به دوست

هر ویال داروی بیوتکنولوژی معادل 200 بشکه نفت ارزآوری دارد

با توجه به اینکه اقتصاد کشور در مسیر تبدیل شدن به اقتصاد دانش‌بنیان قرار دارد، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور معتقد است که توسل به نیروی انسانی و کارآفرینی می‌تواند راهکار اصلی برای دستیابی هرچه سریع‌تر به این هدف باشد.

دکتر سورنا ستاری، معاوت علمی رییس جمهوری در برنامه تلویزیونی "چرخ" که از شبکه چهارم سیما به صورت زنده پخش می‌شود با اشاره به اهمیت اقتصاد دانش بنیان در توسعه کشور بر این مسئله تاکید کرد که یک ویال صادرات بیوتکنولوژیک معادل صادرات 200 بشکه نفت است و سود شرکت‌های صادرکننده از صادرات فرآورده های زیستی بالغ بر 40 درصد خواهد بود. وی اظهار کرد: اقتصاد دانش‌بنیان یعنی اینکه ما در حال حاضر پنج داروی ثبت‌شده در روسیه داریم که یکی از این داروها صد درصد بازار روسیه را در اختیار گرفته است.

 

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: حدود ده هزار میلیارد تومان اعتبار جدید برای توسعه بازارهای مبتنی بر تکنولوژی¬های جدید بین شرکت¬های دانش بنیان توزیع می¬گردد که با توجه به ظرفیت شرکت-های دانش بنیان در حوزه پزشکی، امید است 50 درصد این اعتبار به این شرکت¬ها اختصاص یابد. هم اکنون حدود دو هزار میلیارد تومان در بین شرکت¬های دانش بنیان حوزه پزشکی توزیع می¬گردد، اما این ده هزار میلیارد تومانی اعتبار جدیدی است که برای تجاری سازی تکنولوژی¬های جدید و ورود محصولات جدید به بازار توزیع می¬شود.

وی افزود: در بین شرکت¬های دانش بنیان فعالیت در حوزه پزشکی بسیار روان¬تر و توسعه یافته¬تر است. وزارت بهداشت یکی از پایه¬های جدی توزیع شرکت¬های دانش بنیان در کشور است و داروها و تجهیزات دانش بنیان زیادی را در کشور تولید کرده است. ایران در این زمینه جهش قابل توجهی داشته ولی باوجود پیشرفت¬هایی که در تولید محصولات دانش بنیان موجود می¬باشد در حوزه صادرات نوپا است و باید با رعایت استاندارهای بین المللی تولید دارو، سهم بیشتری از بازارهای خارجی را بدست آورد.

منبع : ایرنا


١٤:١٠ - 1395/12/18    /    شماره : ٢٢١٩٣    /    تعداد نمایش : ٦٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir