پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری و اولین نشست تخصصی جلبک


  چاپ        ارسال به دوست

به همت ستاد توسعه زیست فناوری

تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری و اولین نشست تخصصی جلبک

 

 

 

نخستین «نشست هم اندیشی بررسی راهکار های توسعه فناوری جلبک و صنایع جانبی آن » به همت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به میزبانی دانشگاه خلیج فارس، یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه سال 98 جاری برگزار می شود.

مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی درباره توسعه صنعت جلبک در کشور، گفت: در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی، ستاد توسعه زیست فناوری اقدام به تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری جلبک کشور کرده است.

قانعی با تاکید بر نقش اقتصاد زیستی در رونق اقتصاد مقاومتی گفت: ستاد بنا بر سیاست های کلی برنامه ششم توسعه، به دنبال افزایش سهم اقتصاد زیستی در اقتصاد کشور است، لذا ظرفیت ها و فرصت های مختلف در این حوزه از جمله جلبک را شناسایی کرده ایم و بدنبال راهکارهای توسعه آن هستیم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت های موجود در کشور برای کشت و پرورش جلبک و همچنین استفاده از جلبک در صنایع مختلف، گفت: در سالهای گذشته بخش های خصوصی و دولتی به صورت پراکنده در زمینه تولید جلبک کار کرده اند، اما تا الان به تولید انبوه نرسیده ایم و ظرفیت فراوانی برای پیشرفت در این حوزه وجود دارد.

وی افزود: به همین علت در چهار ماه گذشته مطالعات فراوانی پیرامون ظرفیت ها و چالش های تولید جلبک اعم از میکروجلبک ها و جلبک های دریایی باهمکاری بخش خصوصی صورت گرفته است و نتایج این طرح، در نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای توسعه فناوری جلبک و صنایع جانبی اعلام خواهد شد.

قانعی ادامه داد: اولین «نشست هم اندیشی بررسی راهکار های توسعه فناوری جلبک و صنایع جانبی آن» به میزبانی دانشگاه خلیج فارس، یازدهم و دوازدهم اردیبهشت 98 و با حضور مسئولین ادارات و سازمان های مرتبط با این حوزه برگزار می شود.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به کاربردهای جلبک در صنایع مختلف از جمله صنایع آرایشی و بهداشتی، غذایی و دارویی گفت: در کنار این نشست، نخستین نمایشگاه ویژه شرکت های جلبک کشور نیز برگزار خواهد شد.

 


٠٨:٠٠ - 1398/01/24    /    شماره : ٤٣٣٣٧    /    تعداد نمایش : ١٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir