با هماهنگی ستاد توسعه زیست فناوری

تعاملات دارویی میان شرکت های ایران و اسپانیا

ضمن بازدید گروهی از کارشناسان اسپانیایی، همکاری دارویی میان شرکت های ایرانی و یک شرکت موفق تولید دارو در اروپا شکل گرفت.

 

صنعت دارو در سال های گذشته در کشور ما رشد بالایی را تجربه کرده است. بخش زیادی از این پیشرفت مرهون هماهنگی میان بخش های مختلف حاکمیت از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بخش خصوصی و سایر نهادهایی است که در چرخه تولید دانش تا بازار دارو دخیل هستند. در حال حاضر کیفیت و تکنولوژی داروهای تولیدی در ایران به حدی بالا است که شرکت های مختلف بین المللی اشتیاق فراوانی به همکاری و انتقال دوطرفه دانش و تجربیات با شرکت های ایرانی نشان می دهند.

به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه زیست فناوری، هفته گذشته با هماهنگی ستاد توسعه زیست فناوری، هیات نمایندگان شرکت آرافارما، یکی از شرکت های مطرح دارویی اسپانیا، از توانمندی های شرکت های تولیدی ایرانی بازدید کرد. در این بازدید سه روزه، نمایندگان شرکت آرافارمد اسپانیا از امکانات تحقیقاتی و تولیدی شرکت های مختلف اعم از درسا دارو، توفیق دارو، باران، البرز، سیناژن، شتابدهنده مواد اولیه دارویی ماد، شفا دارو، زیست تخمیر و پژوهشکده غدد دانشگاه بقیه الله بازدید کردند و ضمن انتقال تجربیات، مقدمات همکاری میان طرف های ایرانی و طرف اسپانیایی فراهم شد.

در نهایت قرارداد انتقال فناوری و محصول میان شرکت های ایرانی و طرف اسپانیایی با نظارت ستاد توسعه زیست فناوری منعقد شد. لازم به ذکر است که شرکت اسپانیایی آرافارما، یکی از بزرگترین صادرکنندگان دارو به ایران و دیگر کشورهای منطقه است و از موفق ترین شرکت های اروپایی تولید کننده دارو محسوب می گردد. در این قراردادها، تکنولوژی، محصول اولیه و دانش فنی در حوزه های مختلف میان شرکت ها تبادل شده و امکان کسب منافع مناسب صادراتی برای شرکت های دارویی ایرانی به وجود آمد.

 

مشاهده گزارش تصویری

کلمات کلیدی

تصاویر

 ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان
//isti.ir/ZMJ2